Chelsea Londyn osiągnęła promocję do finału rozgrywek Pucharu Ligi Angielskiej! Po fantastycznym pojedynku gracze prowadzeni przez Thomasa Tuchela ograli Tottenham rezultatem 1 do 0!

Chelsea Londyn osiągnęła promocję do finału rozgrywek Pucharu Ligi Angielskiej! Po fantastycznym pojedynku gracze prowadzeni przez Thomasa Tuchela ograli Tottenham rezultatem 1 do 0!

Fani piłki nożnej z Wysp w środę skupili swój wzrok na pojedynku, który rozgrywany był pomiędzy londyńską Chelsea, a Tottenhamem FC. Triumfator tego dwumeczu miał zyskać awans do wielkiego finału Pucharu Ligi Angielskiej, a więc stawka tego pojedynku była bardzo wysoka. W trakcie pierwszego spotkania tych dwóch drużyn wyraźnie aktywniejsza okazała się Chelsea, która wywalczyła wygraną wynikiem 2:0 na swoim terenie. To jednak nie znaczyło, że w starciu numer dwa brakować będzie niezwykle emocjonujących akcji. Nic bardziej mylnego piłkarscy wielbiciele od pierwszego do ostatniego gwizdka mieli możliwość obserwować niesamowite starcie. Zawodnicy prowadzeni przez Antonio Conte bez najmniejszych wątpliwości liczyli na dobry wynik, jednakże zespół Chelsea Londyn bardzo szybko ruszyła do akcji. Po 18 minutach piłkarze Thomasa Tuchela wyszli na prowadzenie, kiedy to po bardzo dobrym dograniu Masona Mounta futbolówkę do siatki skierował Reudiger.

Był to z całą pewnością bardzo dobry start starcia dla Chelsea FC, która znacznie zbliżyć się zdołała w ten sposób do finałowego pojedynku Pucharu Ligi Angielskiej. Od teraz piłkarze londyńskiego Tottenhamu musieli odrobić już trzy gole, żeby chociażby doprowadzić do dodatkowych trzydziestu minut. było to niezwykle ciężkie zadanie i to z całą pewnością. Zgromadzeni na trybunach w stolicy Anglii piłkarscy sympatycy mogli mieć także sporo powodów do złości z powodu systemu VAR. Prowadzący to spotkanie arbiter aż dwa razy dyktował wapno dla miejscowych, jednak dwukrotnie także musiał te decyzję wycofywać po sprawdzeniu sytuacji przy pomocy VAR. Pomimo to gracze londyńskiego Tottenhamu dalej walczyli o dobry rezultat i dali radę nawet strzelić bramkę. Przy bramkowej akcji jednak po raz kolejny musiał interweniować VAR i arbiter zasygnalizował, że kapitan reprezentacji Anglii w momencie zagrania znajdował się na spalonym. Londyńska Chelsea finalnie wygrała to spotkanie wynikiem 1 do 0 i wystąpi w finale Pucharu Ligi Angielskiej, gdzie jej rywalem będzie Arsenal Londyn albo Liverpool.