Drużyna narodowa Polski już zna rywala w batalii o kwalifikację do światowego czempionatu w Katarze! Polscy piłkarze będą rywalizować z kadrą Rosji o finał baraży!

Drużyna narodowa Polski już zna rywala w batalii o kwalifikację do światowego czempionatu w Katarze! Polscy piłkarze będą rywalizować z kadrą Rosji o finał baraży!

Bez cienia wątpliwości decydująca prosta kwalifikacyjnych zmagań do czempionatu światowego ze strony reprezentacji Polski była kiepska. Co prawda polscy piłkarze dali radę zagwarantować sobie udział w barażowych zmaganiach, jednak ze zbyt dużą arogancją podeszli do pojedynku z węgierska drużyną narodową. Nie byliśmy uprzywilejowani przy rozlosowaniu spotkań barażowych, gdyż nie udało się wygrać. Udało nam się trafić na stosunkowo nie trudną barażową ścieżkę więc mamy jednak szczęście. Reprezentacja Rosji, która na poprzednich światowych mistrzostwach dotarła aż do najlepszej ósemki ma być Pierwszym oponentem reprezentantów naszego kraju. Dla piłkarzy selekcjonera Czerczesowa to był bez cienia wątpliwości genialny rezultat, jednak po tym mundialu ich dyspozycja nie wyglądała zbyt dobrze. I między innymi z tego powodu możemy mieć nadzieję na to, iż będziemy w stanie zdobyć promocję do finałowego pojedynku turnieju barażowego o miejsce na czempionacie światowym w Katarze.

Na selekcjonera Polski Sousę przed rozpoczęciem losowania par barażowych runęła spora fala krytyki za wyjściowy skład, który zadecydował wystawić w starciu z drużyną Węgier. Spore grono ekspertów przed decydującymi spotkaniami rozmyślało nawet nad tym, aby zatrudnić całkowicie świeżego szkoleniowca. Pomimo to swoją pracę trener z Portugalii zachował i trzeba uświadomić sobie, iż miał podczas losowania sporo szczęścia. Uniknęliśmy choćby naprawdę trudnej batalii z włoską narodową drużyną, a więc urzędującymi w tej chwili czempionami Europy. Jeżeli zdołamy zwyciężyć rosyjski zespół narodowy to w rozstrzygającym meczu rywalizować będziemy na Stadionie Narodowym w Warszawie ze zwycięzcą starcia między szwedzką narodową reprezentacją, a czeską drużyną. Starcie ze szwedzkimi graczami na pewno byłoby fenomenalną możliwością do zrewanżowania się za przegraną rezultatem 2:3 podczas Euro 2020. Warto mieć świadomość, że spotkanie z reprezentacją narodową Rosji nie będzie dla polskich reprezentantów zbyt łatwe. Drużyna Polski musi wdrapać się na najwyższy poziom własnych umiejętności piłkarskich jeśli myślimy o kwalifikacji do mistrzostw świata.