Dwa trafienia Iviego Lopeza i zwycięstwo Rakowa z Częstochowy w pierwszym pojedynku III rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy!

Dwa trafienia Iviego Lopeza i zwycięstwo Rakowa z Częstochowy w pierwszym pojedynku III rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy!

Do tego, iż drużyny piłkarskie z Polski nie odnoszą triumfów w europejskich rozgrywkach fani piłki nożnej z naszego kraju zdążyli się już przyzwyczaić. Świetnym tego przykładem jest choćby to, iż największym sukcesem ostatniej dekady jest to, iż sześć lat temu Legia Warszawa wywalczyła promocję do zmagań grupowych Ligi Mistrzów. 6 lat temu co prawda nie dało się zakwalifikować do fazy pucharowej, jednakże przygoda mistrza Polski z Pucharem Europy w tamtym sezonie była niezwykle interesująca. Z pewnością nie da się tak określić przygody z Ligą Mistrzów drużyny Lecha Poznań, który zdobył mistrzowski tytuł w minionym sezonie. Ekipa mistrza PKO Ekstraklasy została wyeliminowana z walki o fazę grupową Ligi Mistrzów już w I rundzie eliminacji. I właśnie dlatego musi rywalizować na najniższym poziomie rozgrywek klubowych a konkretnie Lidze Konferencji.

Naprawdę spore oczekiwania wielbiciele futbolu z Polski pokładają w drużynie wicemistrza PKO Ekstraklasy i tego nie da się ukryć. Naprawdę świetnie od pierwszego spotkania eliminacyjnych zmagań radzi sobie zespół trenowany przez trenera Papszuna. Gra wicemistrza polskiej ekstraklasy wygląda dobrze dla kibica i widać, że został tam zastosowany konkretny projekt. W tym miejscu warto również chwalić zarząd tej drużyny, który świetnie się dogaduje z Papszunem. W Częstochowie takim sposobem stworzony został zespół, który da radę walczyć o mistrzowski tytuł. Między innymi z tego powodu kibice piłki nożnej w naszym kraju liczą na to, że wicemistrz Ekstraklasy da radę się zakwalifikować do Ligi Konferencji Europy, ale także wygra tytuł mistrza Polski. W minionym sezonie ten cel był bardzo blisko, jednakże w ostatnich spotkaniach brakło już drużynie wicemistrza polskich rozgrywek energii. Ekipa Rakowa Częstochowa w poprzedni czwartek grała ze słowackim Spartakiem Trnawa. Duże grono sportowych ekspertów było przekonanych, że Raków będzie w stanie bez większego problemu dać sobie radę z oponentem. Wicemistrz polskich rozgrywek w rozrachunku końcowym wygrał wynikiem 2:0 po 2 golach Iviego Lopeza. Ten triumf w dużym stopniu przybliżył ich do dostania się do IV rudny eliminacji Europa Conference League.