Fantastyczne przeżycia w finale turnieju Ligi Europejskiej! Villarreal CF zwyciężył United z Manchesteru oraz sięgnął po puchar!

Fantastyczne przeżycia w finale turnieju Ligi Europejskiej! Villarreal CF zwyciężył United z Manchesteru oraz sięgnął po puchar!

Bardzo duża ilość piłki nożnej fanów wyczekuje na finałowego pojedynki najbardziej popularnych rozgrywek i to nie jest żadnym sekretem. Za kilka tygodni wystartują Starego Kontynentu mistrzostwa, co oznacza iż będziemy świadkami wielkiej ilości batalii piłkarskich. Lecz zanim to jednak stanie się na na oczekują finałowe pojedynki w najbardziej popularnych zespołowych turniejach. Jeden z finałowych meczów jest za nami i znamy już wygranego tych zmagań. Oczywiście mówimy tutaj o rozgrywkach Ligi Europejskiej. Po batalii finałowej Ligi Europy czas przyjdzie na poznanie triumfatora w Champions League, jednak w chwili obecnej chcielibyśmy skoncentrować się na tych pierwszych zmaganiach. Przeciwko sobie stanęły ekipy Manchesteru United oraz Villarreal. Obecność tych dwóch zespołów w finałowej batalii znaczyła, iż na fanów piłki nożnej czekało fantastyczne widowisko. I istotnie ten mecz był bez cienia wątpliwości urzekający.

Trzeba pod uwagę wziąć fakt, że mecz finałowy zmagań Ligi Europejskiej odbył się na obiekcie ekstraklasowej Lechii w naszym kraju. Nie ma żadnych wątpliwości do tego, że to jest olbrzymi splendor dla naszego kraju, że mieliśmy szansę ugościć dwie tak fantastyczne drużyny. Trenerem klubu CF Villarreal jest Emery Unai, który znany jest z tego, iż potrafi sięgać po trofea w finałowych bataliach turnieju Europa League. Pomimo tego, że prowadzony przez niego klub nie był faworytem bukmacherów w batalii z Czerwonymi Diabłami, to właśnie piłkarze Villarreal CF zdobyli pierwsze trafienie w tym meczu. Soelskjaera'a Ole Gunnara zawodnicy wykorzystali okazję aby strzelić bramkę wyrównującą. Mecz się zakończył remisem i arbiter prowadzący mecz musiał zaprosić oba zespoły na dodatkowy czas gry. Sympatycy piłkarscy w trakcie trwania dogrywki nie mieli okazji podziwiać bramek i z tego powodu arbiter prowadzący mecz zaprosił piłkarzy na konkurs rzutów karnych. Rzuty karne zawierają dużo losowości i powinniśmy pod uwagę brać fakt. Znacznie lepiej przygotowaną ekipą w tym starciu się okazał Villarreal szkolony przez Unai'a Emery'ego, który zwyciężył rezultatem jedenaście do dziesięciu. Był to niezwykle ekscytujący konkurs jedenastek. O zwycięstwie hiszpańskiego zespołu zadecydowało pudło de Gea, czyli bramkarza Manchesteru United.