Fantastyczny pojedynek w Serie A obejrzeli włoscy fani piłki nożnej! Milan zdołał nadrobić parę punktów do lidera tabeli Interu Mediolan po tym jak pokonał AS Romę!

Aktualnie włoska Serie A wygląda znacznie bardziej pasjonująco niż w minionych sezonach i trudno temu zaprzeczyć. Każdy klub ma kadrę zapełnioną fantastycznymi graczami, co może się przekładać na bardzo emocjonujące starcia. Można też dojść do wniosku, że włoskie drużyny zrobiły się znacznie śmielsze po tym, jak pierwszy raz od lat to nie Juventus FC wywalczył tytuł mistrza Serie A. Każda drużyna z Włoch może się starać walczyć o mistrzostwo kraju i sukces Interu z Mediolanu we włoskiej ekstraklasie to udowodniła. W tym momencie wskazać największego faworyta do mistrzostwa Włoch, gdyż pierwsza czwórka aktualnego sezonu jest niezwykle wyrównana. Obecnie to Inter Mediolan przewodzi tabeli włoskiej ligi, jednakże do zakończenia sezonu pozostało jeszcze naprawdę dużo meczów. AC Milan, który musiał zmierzyć się z AS Romą prowadzoną przez szkoleniowca Mourinho to jeszcze jedna drużyna z Mediolanu, która rywalizuje o mistrzostwo ligi włoskiej.

Ten pojedynek piłkarze AC Milan rozpoczęli idealnie i warto zwrócić na to uwagę. Po piętnastu minutach prowadzili wynikiem 2 do 0 i wszystko wskazywało na to, że mają przebieg tego meczu pod absolutną kontrolą. Prowadzeni przez selekcjonera Jose Mourinho piłkarze usiłowali uratować punkty, jednak popełnione pomyłki w początkowych minutach pojedynku były niesamowicie kosztowne. Ekipa z Rzymu zdołała zdobyć kontaktowego gola w końcowych minutach pierwszych czterdziestu pięciu minut starcia, co z pewnością wlało otuchę w serca wielbicieli tego klubu. Do bramki w czterdziestej minucie trafił Abraham, który wykończył dobre zagranie od Lorenzo Pellegriniego. Piłkarze Milanu w dalszym ciągu przygotowywali kontry na pole karne zespołu ze stolicy, gdyż nie planowali wyczekiwać do kończącego gwizdka arbitra. Bramkę numer trzy strzelił Rafael Leao w osiemdziesiątej drugiej i w ostatecznym rozrachunku Milan odniósł zwycięstwo wynikiem 3:1. Milan miał okazję na zwiększenie rezultatu w końcowych minutach tego spotkania, jednakże z jedenastu metrów nie strzelił Ibrahimović, ponieważ jego uderzenie wybronić zdołał Rui Patricio.