Imponujący wynik a także wypadek faworytów do tytułu w wyścigu GP Włoch! Ricciardo Daniel wygrał na ziemi włoskiej, a Norris zajął lokatę numer dwa!

Imponujący wynik a także wypadek faworytów do tytułu w wyścigu GP Włoch! Ricciardo Daniel wygrał na ziemi włoskiej, a Norris zajął lokatę numer dwa!

Dobrze mieć świadomość tego, iż aktualnie trwający sezon Formuły Pierwszej jest bardzo urzekający. Walka o tytuł mistrza świata biorąc pod uwagę poprzednie sezony została zdominowana przez kierowców niemieckiego Mercedesa, a konkretnie Lewisa Hamiltona. W ostatnim sezonie kierowca z Wielkiej Brytanii zwyciężył 7 tytuł mistrza Formuły 1, co zagwarantowało mu szansę zrównania się w ilości pucharów za mistrzostwo ze słynnym Michaelem Schumacherem. Jednak zawodnik z Anglii w rozgrywającym się obecnie sezonie nie ma już jednak aż tak łatwo w rywalizacji o ósmy tytuł mistrzowski. To wszystko jest spowodowane pokazaniem się w stawce kierowców Maxa Verstappena, który też myśli o tym, aby zgarnąć tytuł światowego mistrza. Już od Grand Prix Bahrajnu rywalizacja pomiędzy tymi dwoma kierowcami jest niesamowicie zacięta i naprawdę trudno wskazać kto pod koniec sezonu sięgnie po tytuł. Kolejnym etapem walki tych dwóch zawodników był wyścig włoski, czyli GP Monzy. Dla ogromnej liczby kierowców to bardzo przyjemny tor, a w ten weekend na torze zasiadł Robert Kubica który miał zastąpić Kimiego Raikkonena, który miał problemy zdrowotne.

Eliminacje do wyścigu o GP Monzy zagwarantowały fanom motoryzacji zebranym na widowni naprawdę dużo ekscytujących emocji. Fantastyczną batalię, z której najlepiej wyszli Ricciardo Daniel a także Max Verstappen zafundował sympatykom zakręt numer jeden ścigania niedzielnego. Dla rezultatu wyścigu niedzielnego bez cienia wątpliwości ważne były wizyty kierowców w boxach. Właśnie po zmianie ogumienia doszło do niespodziewanego wypadku. W bardzo ciasnym zakręcie walczyli Lewis Hamilton a także Verstappen Max i w sytuacji, kiedy zdawać się mogło, iż jest to koniec walki, obaj kierowcy zderzyli się kołami, a bolid holenderskiego zawodnika znalazł się na samochodzie kierowanym przez kierowcę Mercedesa. To bez żadnych wątpliwości była niespodziewana chwila dla motoryzacyjnych kibiców obserwujących na widowni, jednakże żadnemu z kierowców nie stało się nic. Na tym wypadku zyskali zawodnicy zespołu McLarena, którzy zakończyli wyścig niedzielny na 2 czołowych pozycjach. Niedzielny wyścig zwyciężył Ricciardo Daniel, a na pozycji numer 2 znalazł się Norris Lando. To z pewnością fenomenalne dokonanie dla stajni McLarena.