Mundial w piłce nożnej - kluczowy turniej

Mundial w piłce nożnej - kluczowy turniej

Zawody w Katarze nadciągają wielkimi krokami, a większa grupa facetów z zafascynowaniem odlicza przyszłe doby. W sieci ukazuje się dużo deklaracji apropo tego, która reprezentacja zwycięży mistrzostwa świata w piłce nożnej, a która ma na to niewielkie możliwości. Nie zabraknie również nagonki w kwestii przeróżnych futbolistów. Czy niezwykłe historyczne wydarzenie zagwarantuje fanatykom piłki nożnej wyraziste przeżycia?

Osobliwość mistrzostw świata w piłce nożnej

Pomimo olbrzymiej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które do tego momentu się odbyły, teraźniejsze mistrzostwa będą obłędnie zjawiskowe. Pierwszy raz w historii, zawody będą miały miejsce na obszarze Bliskiego Wschodu, a ponadto po raz pierwszy w państwie wierzenia islamskiego. Pora roku również okazuje się specyficzna, gdyż widowisko sportowe wydarzy się w czasie jesieni. Jest to zarazem ostatni mundial, gdzie aktywny udział będą brać tylko 32 ekipy piłkarzy, gdyż na następnym takim wydarzeniu, liczba ekip piłkarzy zwiększona zostanie do 48 zakwalifikowanych drużyn.

Negatywne spostrzeżenia w społeczeństwie piłkarskim

Zbliżające się mistrzostwa świata są nieco bardziej dyskusyjne od swych wcześniejszych wersji. Ukazują się opinie, iż wybór obszaru, w którym zawody mają mieć miejsce, zawierał tło korupcyjne. Nic dziwnego zatem, że w środowisku piłkarskim dostrzegalne jest bardzo duże niezadowolenie. Wokół mistrzostw świata bez końca przewijało się widmo afer, lecz czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, iż w okresie budowy boisk i całej infrastruktury, umarła bardzo duża liczba osób, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednak nie ostudziło gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego przełomowego wydarzenia dla islamskiego państwa, jakim jest Katar.

Jaka reprezentacja wzniesie w górę puchar?

Pomimo dużej niechęci aniżeli zachwytu wobec gospodarza mistrzostw, i tak miliony kibiców piłki nożnej biorą czynny udział w procesie, stawiając na przeróżne zespoły do podniesienia trofeum. Najczęściej wybieranymi faworytami do podniesienia trofeum są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zestawu tych drużyn dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na triumfatora musimy poczekać aż do połowy grudnia.