Piłkarze klubu z Niemiec byli kompletnie bezsilni i finalnie odnieśli porażkę rezultatem zero do czterech! Fenomenalny triumf mistrzów holenderskiej ligi w zmaganiach Champions League!

Piłkarze klubu z Niemiec byli kompletnie bezsilni i finalnie odnieśli porażkę rezultatem zero do czterech! Fenomenalny triumf mistrzów holenderskiej ligi w zmaganiach Champions League!

Piłkarscy wielbiciele zebrani na trybunach w Amsterdamie mieli możliwość śledzić niezwykłą batalię. Ajax z Amsterdamu podejmował na wieczór we wtorek na swoim stadionie dortmundzką Borussię, czyli mocny zespół z rozgrywek niemieckich. Na starcie należy pamiętać o tym, że amsterdamski Ajax bardzo dobrze zainaugurował zmagania w obecnie trwającej edycji Champions League. Przed starciem we wtorek mistrzowie holenderskich rozgrywek mieli na koncie dwie wygrane i w pojedynku z Borussią Dortmund ich celem kolejny raz były trzy oczka. Jednak w tym przypadku miało nie być tak łatwo, gdyż zawodnicy Borussii z Dortmundu również mieli chęć na komplet punktów w tym spotkaniu. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że w tym meczu było bardzo trudno określić faworyta do zwycięstwa. Oba kluby posiadały równe szanse i wszystko rozstrzygnąć się musiało w trakcie 90. minut. Bez najmniejszych wątpliwości mało kto oczekiwał tak przeciętnego spotkania ze strony Borussii i równolegle tak niesamowitego występu graczy mistrza ligi holenderskiej.

Dla kibiców klubu niemieckiego rzeczywistość okazała się naprawdę nieubłagana. O wiele lepiej od swoich rywali od pierwszych minut tego starcia prezentowali się zawodnicy Ajaxu z Amsterdamu. Będący w bardzo dobrej dyspozycji w obecnym sezonie Haaland Erling był w trakcie tego starcia w pełni wyłączony i nie potrafił znaleźć drogi do bramki oponenta. Holenderski Ajax natomiast był naprawdę skuteczny, czego idealnym przykładem jest finalny rezultat spotkania. Wynikiem 4 do 0 wygrali Zawodnicy drużyny mistrza holenderskiej ligi i takim sposobem wzmocnili się na prowadzeniu w grupowych rozgrywkach. Z całą pewnością ten triumf przybliża ich do awansu do zmagań w fazie pucharowej, która będzie się odbywać po zimowej przerwie. Do rewanżowego spotkania, które będzie mieć miejsce na ich terenie piłkarze Borussii z Dortmundu mają teraz 2 tygodnie na przygotowanie taktyki. To będzie bez cienia wątpliwości szansa do tego, by chociaż nieznacznie odkuć się za słaby rezultat na obiekcie w Amsterdamie. Futbolowi kibice ze Starego Kontynentu są urzeczeni dyspozycją prezentowaną przez zawodników szkoleniowca Erika Ten Haga i zaczynają mieć nadzieję w powtórkę rezultatu z edycji 2018/2019, kiedy to to Ajax dostał się aż do półfinału Ligi Mistrzów eliminując po drodze wiele faworyzowanych zespołów.