Podczas weekendu na boiskach we Francji było niesamowicie ekscytująco i mieliśmy okazję oglądać mnóstwo goli! Gwiazdy PSG rozegrali niezwykły pojedynek w niedzielny wieczór w lidze francuskiej!

Podczas weekendu na boiskach we Francji było niesamowicie ekscytująco i mieliśmy okazję oglądać mnóstwo goli! Gwiazdy PSG rozegrali niezwykły pojedynek w niedzielny wieczór w lidze francuskiej!

Ekstraklasa francuska od dekad była uważana przez piłkarskich specjalistów za rozgrywki z nieco innej półki. Wypakowanych gwiazdami drużyn, które zdołałyby do samego końca walczyć w zmaganiach europejskich w wielu przypadkach brakowało tam. W poprzednim dziesięcioleciu jednak do Paris Saint-Germain wkroczył nowy właściciel, który zainaugurował całkowicie nowy rozdział dla tego klubu oraz francuskich rozgrywek. Francuska ekstraklasa stała się znacznie bardziej ceniona od przejęcia PSG i zawodnicy łatwiej akceptowali przenosiny do drużyn francuskich. W tym artykule mamy w planach skupić się na tym, co aktualnie dzieje się we francuskiej ekstraklasie. Na pewno w obecnej chwili najsilniejszym klubem we francuskiej lidze jest PSG, które kolejny raz bez większych komplikacji zmierza ku tytułowi mistrza kraju. Teraz wydaje się, iż nie ma w rozgrywkach francuskich zespołu, który dałby radę przerwać dominację piłkarzy z Paryża.

Ekipa prowadzona przez selekcjonera Pochettino Mauricio pod wieczór w niedzielę triumfowała nad Stade de Reims rezultatem cztery do zera. Paryżanie z racji tego mogli zapisać do swojego dorobku następne niesamowicie ważne w kontekście walki o tytuł mistrzowski 3 oczka. Warto mieć na uwadze, że swoją pierwszą bramkę dla PSG w trakcie tego meczu strzelił Ramos, który w zeszłym roku pozyskany został z FC Realu Madryt. Najlepsze starcie rozegrało się między Girondins Bordeaux oraz RC Strasbourg Alsace i nie podlega to wątpliwości. Klub gości w trakcie obecnego sezonu walczy o grę w pucharach europejskich, ale podczas tego starcia musieli pogodzić się z klęską. Wynikiem cztery do trzech triumfowali zawodnicy Bordeaux, co bez najmniejszych wątpliwości spodobało się futbolowym sympatykom, którzy zgromadzili się na trybunach w dniu spotkania. Na rezerwie całe starcie przesiedział natomiast Radosław Majecki, którego AS Monaco okazało się słabsze od Montpellier HSC i poniosło klęskę wynikiem 2:3. Warto zaznaczyć, że to była niesamowicie ekscytująca kolejka Ligue 1.