Polscy piłkarze przybliżyli się do rywalizowania w barażach po tym jak zwyciężyli albańską reprezentację narodową! Nadzwyczaj ciężka rozgrywka reprezentacji Polski w kwalifikacjach do mistrzostw świata!

Polscy piłkarze przybliżyli się do rywalizowania w barażach po tym jak zwyciężyli albańską reprezentację narodową! Nadzwyczaj ciężka rozgrywka reprezentacji Polski w kwalifikacjach do mistrzostw świata!

Awansowanie na mundial jest z całą pewnością bardzo istotne dla wielbicieli piłkarskich z całej Europy. Trwające w tej chwili zmagania kwalifikacyjne zostały w tym przypadku wyjątkowo przyspieszone zważywszy na sytuację z COVID-19 z zeszłego roku. Rywalizację w kwalifikacjach do katarskich mistrzostw świata reprezentacja piłkarska Polski rozpoczęła z nowym trenerem Paulo Sousą, którego przeznaczeniem było wytrenować kadrę do rywalizacji o zakwalifikowanie się na rozgrywane w przyszłym roku mistrzostwa świata w Katarze. Start walki w eliminacjach dla polskiego zespołu narodowego nie był nazbyt udany, jednak najbardziej kluczowe jest to, że zdołaliśmy wywalczyć kilka istotnych oczek. Oponentem drużyny polskiej na wieczór we wtorek była albańska narodowa kadra, która przed tym meczem plasowała się o jedną pozycję wyżej w tabeli grupy eliminacyjne. W praktyce oznaczało, że polscy reprezentanci muszą zdobyć trzy punkty, jeżeli w dalszym ciągu chcieli marzyć o dostaniu się na światowy czempionat.

start tego spotkania był niezwykle zacięte i naprawdę ciężko było wskazać faworyta do zdobycia trzech punktów i rozsądnie wziąć pod uwagę to. Pierwsza część starcia zakończyła się wynikiem 0:0, co z całą pewnością było o wiele korzystniejszą sytuacją dla albańskiej reprezentacji. W następnej odsłonie gra polskich reprezentantów przedstawiała się znacznie lepiej i byliśmy zdecydowanie bliżej zdobycia trafienia. Polska narodowa kadra finalnie dała radę ustrzelić gola i wysunąć się na prowadzenie podczas tego spotkania. Świderski wykorzystał bardzo dobre podanie Klicha Mateusza po tym jak pojawił się na placu gry w drugiej części meczu. Szkoleniowiec Sousa po raz kolejny pokazał, że umie wprowadzać zawodników z ławki w trakcie meczu. Spotkanie zostało na chwilę wstrzymane ze względu na kiepskie zachowania fanów Albanii. Po wznowieniu tego pojedynku jednak niewiele się zmieniło i to nasi zawodnicy mogli cieszyć się z powodu pełnej puli punktowej. Uzyskany na terenie Albanii rezultat 1 do 0 to świetna informacja w kontekście walki o dostanie się do mundialu w Katarze. Polska drużyna jest w tej chwili na drugim miejscu i sprawa awansu do baraży uzależniona jest tylko od naszych piłkarzy.