Rozmowa z Meghan Markle a także księciem Harrym

Rozmowa z Meghan Markle a także księciem Harrym

W ostatnich dniach, a dokładniej 7.03 o godz. 20:00 miał miejsce wywiad Oprah z księciem Harrym i księżną Meghan Markle. O rozmowie tej stało się nieprawdopodobnie głośno i do tej pory jest to jeden z czołowych tematów w otoczeniu rozmaitych mediów. To był pierwszy połączony wywiad Meghan i księcia Harry'ego po odejściu pary z królewskiej rodziny a także wyprowadzce do USA. W trakcie spotkania z Oprah Winfrey para wtajemniczyła nas w kwestii swych decyzji oraz przedstawiła osobistą wersję wydarzeń z uczestnictwa na dworze królewskim. Podczas rozmowy pojawiły się zarzuty obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Na dodatek, na podstawie zamieszczonego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym starciu w rodzinie królewskiej są raczej po stronie królowej Elżbiety II a także reszty członków rodziny niżeli Harry'ego i Meghan. Jednak nie można zaprzeczyć, że poparcie jest nadzwyczaj odmienne, zależnie od wieku i sympatii politycznych. Brytyjskie media zauważają, że jeśli tylko Harry i Meghan zechcieliby w niedalekiej przyszłości powrócić do królewskiej rodziny, to tym właśnie wywiadem przekreślili bezwarunkowo swoją możliwość. Poza wspomnianymi wcześniej kwestiami para poruszyła również wątek tego, że książe nie dojrzał wcześniej, że jest on uwięziony, jak sam przyznał, oraz temat myśli samobójczych Meghan.

Przedstawiciele kanału w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, którzy zajmują się zbieraniem różnorodnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, namówili czwórkę profesjonalistów omawiających w publikatorach sprawy rodziny królewskiej na skomentowanie wywiadu dwa dni przed emitowaniem. Eksperci, w tym przeszły sekretarz prasowy brytyjskiej królowej, omówili całą rozmowę, sugerując jednocześnie Winfrey stronniczość a z kolei Meghan Markle stosowanie ostrego a także bezkompromisowego języka. Wywiad Winfrey z księciem Harrym oraz księżną Meghan został pokazany w wieczorem w TVN24. Co ciekawego wywiad ten oglądało średnio ponad 1mln widzów. Stacja telewizyjna była wtedy drugim z kolejności liderem rynku, osiągając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednocześnie mówi się, iż wywiad ten jedynie udowodnił legendę dotyczącą Oprah Winfrey jako redaktorki, która jest w stanie wyciągnąć z rozmówcy wnikliwie wszystko. Ze względu na niesłychane informacje książęcej pary media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah przyczyniała się do tego już wielokrotnie. Bez wątpienia należy przyznać, iż fakt ten będzie w ciągu najbliższych tygodni zapewne cały czas omawiany.