W finałowym pojedynku mistrzostw świata polska reprezentacja siatkarzy poniosła klęskę z reprezentacją Włoch rezultatem 1 do 3!

Mnóstwo siatkarskich kibiców ma świadomość tego, jak kluczowym wydarzeniem są światowe mistrzostwa. Zwłaszcza kibice tej dyscypliny sportu z naszego kraju wiedzą o tym, ponieważ drużyna Polski siatkarzy od wielu lat wygrywa na międzynarodowej arenie. Nie powinno więc dziwić to, że w naszym kraju zapanowała euforia, kiedy ogłoszono zmianę gospodarza światowych mistrzostw. Ten turniej pierwotnie miał być zorganizowany w Rosji, lecz z uwagi na działania terrorystyczne organizacja została zabrana Rosjanom. Światowa federacja siatkarska nie musiała się jednak martwić, ponieważ Polska już wiele razy pokazała, że turniej tak ważnej rangi jest w stanie organizować. Światowe mistrzostwa w 2014 roku także były organizowane na halach w naszym kraju i wtedy drużyna polska siatkarzy zdobyła tam złoto. Duża ilość spora ilość kibiców miała nadzieję na to, że i tym razem będzie identycznie.

Kadra narodowa Polski siatkarzy od początku światowych mistrzostw radziła sobie doskonale i należy to zaznaczyć. Bez większych kłopotów pokonywaliśmy kolejnych przeciwników i zdawało się, że jesteśmy na najlepszej drodze do następnej obrony mistrzostwa świata. Po pięciosetowej walce w półfinałowym spotkaniu pokonaliśmy brazylijską kadrę narodową rezultatem 3 do 2. W spotkaniu finałowym mistrzostw świata oponentem narodowej drużyny Polski była włoska kadra. To bez najmniejszych wątpliwości ekipa, w której obserwować można kilku świetnych siatkarzy. Zaprezentowali oni na polskich halach, iż trzeba będzie się z nimi liczyć w przyszłości. Świetnie Intensywnie zaczęła pojedynek finałowy drużyna Polski, triumfując w secie numer 1 rezultatem 25:22. Następne partie to był jednak już popis gry włoskiej kadry narodowej. Pokaźna liczba pomyłek po stronie polskiej reprezentacji i bardzo skuteczna gra włoskiej reprezentacji narodowej doprowadziła do tego, że to właśnie oni wygrali w finałowym spotkaniu rezultatem 1 do 3. W rozrachunku końcowym piłkarska reprezentacja Polski wywalczyła miejsce numer dwa na mistrzostwach świata i warto zaznaczyć fakt, iż to także jest niezwykły sukces.|Polska kadra narodowa finalnie wywalczyła miejsce numer dwa na mistrzostwach świata i należy zaznaczyć fakt, iż to również jest ogromny sukces.|drugie miejsce na mistrzostwach świata ostatecznie wywalczyła reprezentacja Polski i trzeba zaznaczyć to, że to też jest wielki sukces.