Zaskakujący wynik w kolejce numer jeden zmagań Europa League! Legia z Warszawy zwyciężyła Spartak z Moskwy i objęła pozycję numer jeden w tabeli swojej grupy!

Zaskakujący wynik w kolejce numer jeden zmagań Europa League! Legia z Warszawy zwyciężyła Spartak z Moskwy i objęła pozycję numer jeden w tabeli swojej grupy!

piłkarskie drużyny z naszego kraju raczej rzadko zapewniają telewidzom pozytywne doznania w rozgrywkach europejskich i należy to sobie uświadomić. Zazwyczaj kluby z PKO Ekstraklasy ekspresowo ponoszą klęski w kwalifikacjach i kończą swoją przygodę w europejskich zmaganiach i przywykliśmy do tego. W obecnym sezonie fani piłki nożnej z Polski mogli być jednak dużo mocniej uradowani z formy drużyn piłkarskich. Finalnie tylko Legia dotarła do fazy grupowej europejskich rozgrywek, jednak reszta klubów podczas kwalifikacyjnych potyczek poradziła sobie całkiem dobrze. Jednakże w dniu dzisiejszym mamy chęć skoncentrować się na dyspozycji warszawskiej Legii, która w środę wieczorem zainaugurowała zmagania w zmaganiach grupowych Ligi Europejskiej. Oponentem w premierowym spotkaniu grupowych rozgrywek był moskiewski Spartak, a więc niesamowicie mocny klub rosyjski.

Przed tym starciem wiele sportowych redakcji jednogłośnie uważało, iż Legii z Warszawy bardzo trudno może być powalczyć o jakieś punkty. moskiewski Spartak przed tym spotkaniem wydawał się przeciwnikiem znacznie bardziej trudniejszym i mistrz rozgrywek polskich musiał się mocno starać, by wywalczyć przynajmniej punkt podczas tego spotkania. Sytuacja podczas spotkania prezentowała się jednak o wiele inaczej, co bez najmniejszych wątpliwości jest wyjątkową wiadomością dla sympatyków piłki nożnej z Polski. Piłkarze szkoleni przez Czesława Michniewicza już od pierwszych minut zagwarantowali gospodarzom i w paru sytuacjach byli bardzo blisko zdobycia gola. Piłkarze Spartaka z Moskwy na pewno byli naprawdę zaskoczeni tym, w jakim stylu to spotkanie rozegrali zawodnicy Legii z Warszawy. Bardzo rozważna okazała się taktyka mistrza polskie PKO Ekstraklasy i można było zobaczyć w niej koncepcję na to spotkanie. W chwili, kiedy na tablicy wyników wybiła dziewięćdziesiąta minuta starcia wydawało się, iż starcie zakończy się remisowym rezultatem. W doliczonym przez sędziego czasie jednak gracze mistrza Polski przeprowadzili fenomenalną kontrę, która zakończyła się golem dla zespołu przyjezdnych zdobytym przez Kastratiego Lirima. Gracze Spartaka próbowali jeszcze zdobyć bramkę wyrównującą, lecz nie wystarczyło im paru minut i to właśnie zawodnicy Legii mogli celebrować zwycięstwo.