Zdumiewająca przegrana Igi Świątek podczas turnieju Wimbledon!

Od wielu miesięcy w naszym kraju panuje niesamowita moda na oglądanie tenisowych pojedynków i trzeba to podkreślić. Nie jest to oczywiście zbieg okoliczności, gdyż spora w tym zasługa Świątek, która od wielu tygodni na kortach prezentuje bardzo dobrą formę. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak fenomenalnie pokazuje się w aktualnym sezonie Iga Świątek i nie ulega to wątpliwości. Przed pojedynkiem w III rundzie Wimbledonu polska tenisistka mogła się pochwalić serią bez klęski, trwającą 37 pojedynków. To z pewnością najlepsze tego rodzaju osiągnięcie wśród tenisistek w 21 wieku. Ostatni raz polska reprezentantka przegrała 5 miesięcy temu, a wtedy lepsza była Jelena Ostapenko. To nic dziwnego, że każda passa musi kiedyś się zakończyć i właśnie tak było w w tej sytuacji. W tym starciu dostrzegalne było, że polska reprezentantka nie gra wystarczająco dobrze na kortach trawiastych.

najlepsze tenisistka w tym roku aż dwa razy przełamywała swoją rywalkę więc start tego pojedynku był dość sensacyjny. To starcie nie przebiegało od pierwszych minut po myśli Świątek. Ogromną liczbą pomyłek ze strony zawodniczki z Polski był wypełniony pojedynek z Aliną Cornet, co w końcowym rozrachunku doprowadziło do jej pierwszej przegranej po długim czasie. Zawodniczka z Francji fantastycznie radziła sobie na powierzchni trawiastej i regularnie punktowała tenisistkę z naszego kraju. Tenisistka z Francji na koniec zwyciężyła rezultatem 2:0 i zapewniła sobie kwalifikację do czwartej rundy Wimbledonu. Porażka Igi Świątek znaczy, że przerwana została jej fantastyczna passa zwycięstw, która trwała od trzydziestu siedmiu pojedynków. Polka zapowiedziała po tej porażce, iż nie planuje zrobić przerwy i w najbliższych miesiącach ponownie będziemy ją podziwiać na kortach. Na pewno na następne zmagania z udziałem tenisistki z Polski czekają fani tenisa z naszego kraju.